Sliedrechts A team goed van start in Meesterklasse

Andrew, Adrian, William en Jorik

DEN BOSCH – Op zaterdag 12 september was de eerste dag van de Jeugd Club Kampioenschap van Nederland.  Voor het tweede jaar op rij speelt onze vereniging mee in de Meesterklasse A tussen alle toppers van Nederland.  Een mooie prestatie en dat maakte het team ook waar.  Na dag 1 en de eerste 2 ronden staat het team keurig in de middenmoot met 2 matchpunten.  En dat is een mooie prestatie van dit jonge team!

20150912_080947518_iOS

A team in actie

Het is helemaal een mooie prestatie, wanneer je bedenkt dat het A team niet eens in de sterkste opstelling kon spelen.  Kopman Marijn den Hartog moest zich helaas afmelden voor de eerste dag en dat gaf William Gijsen de kans om te debuteren in de Meesterklasse A.  Met gelegenheidskopman Andrew Mensing, Adrian Mensing, Jorik Klein en WIlliam Gijsen gingen we dus de eerste dag in. Qua rating doet het team dan wel een jasje uit en dat maakte de dag nog eens meer spannend.

En laat nu net spanning de “middlename” van dit team zijn.  Al jaren worden ouders en teamleider niet altijd even vrolijk van de spanning die er rondom de wedstrijden van ons team hangt.  Het lijkt wel of de spelers er een genoegen in scheppen om alles zo lang mogelijk te rekken en in stellingen te belanden, waar ouders en teamleider grijze haren van krijgen. Elk jaar opnieuw doet de teamleider een beroep op de spelers: “Kunnen jullie iets sneller winnen, het minder spannend maken, kijk eens naar de andere teams”.  En elk jaar opnieuw hopen we dat dit lukt, maar helaas……  Ook dit jaar was de eerste dag weer een lange, spannende, maar wel een mooie dag.

A team tegen het sterke Utrecht

A team tegen het sterke Utrecht

De eerste ronde leek niet veel eer te behalen.  Utrecht staat tweede geplaatst, maar heeft met Lars Verreggen, de broers Dijkhuis en Sebastian Halfhide een team dat normaal gesproken veel te sterk is.  Dat gaf ons team de gelegenheid om leuke partijen te spelen.  William Gijsen maakte zijn debuut, maar moest al na een uur zijn verlies incasseren, maar William zou nog van zich laten horen.  Op de andere borden duurde het (uiteraard) weer een stuk langer.  Adrian wist een hele mooie overwinning te boeken op Tycho Dijkhuis.  In een gelijkopgaande strijd won Adrian een kwaliteit en daarna nog meer. Een mooie opsteker voor het team en Adrian, die dus op tijd in vorm is geraakt.  Andrew kon het niet bolwerken en Jorik speelde voor wat hij waard was.  Jorik moest pas in de laatste minuten van de wedstrijd zijn meerdere erkennen in Sven, maar speelde een uitstekende pot schaak.

20150912_115214900_iOS

Een sterke prestatie van het A team

De middagtegenstander was dus wellicht qua rating wel wat minder dan de eerste tegenstander, maar met De Schaakmaat uit Apeldoorn trof het team een stevige tegenstander.  De partijen gingen ook gelijk op het eerste uur, maar de borden leken er nergens ongunstig uit te zien. William kwam matig uit de opening, maar toen zijn tegenstander een foutje maken, was William los en speelde hij een mooie partij uit.  Inmiddels had ook Adrian een mooie stelling opgebouwd die hij uiteindelijk ook wist te verzilveren.  Een mooie 2-0 dus en het eerste matchpunt binnen.  Andrew won een pion, maar zijn stelling bleef passief.  Langzamerhand werd hij teruggedrongen en wist uiteindelijk zijn stelling niet te houden.  Om 2 matchpunten binnen te harken was dus nog een remise nodig.  Jorik had die remisestand wel, maar zijn tegenstander wist natuurlijk dat dit niet genoeg was.  Jorik wist een pion te winnen en belandde in het toreneindspel wat bijzonder lastig was.  Als laatste was er (voor de zoveelste keer) weer een speler van Sliedrecht nog aan het schaken.  Uiteindelijk wist hij een gewonnen stelling te bereiken, waarbij hij allerlei dreigingen uit de weg moest gaan en gaf zijn tegenstander zich in de laatste minuut gewonnen. 3-1 winst dus.

Een mooie eerste dag voor het A team dus.  Dat kunnen nog mooie dagen worden de komende maanden in de Meesterklasse A!

Dit bericht is geplaatst in A-team. Bookmark de permalink.

Geef een reactie